Інформаційний лист № 1/2022. Нововведення Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» Частина 1. Податок на прибуток підприємств
Інформаційний лист № 1/2022 присвячено новаціям у частині податку на прибуток підприємств, запровадженими Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
У цьому інформаційному листі розглянуто, зокрема, зміни:
– повʼязані з коригуванням фінансового результату при розрахунку податку на прибуток підприємств;
– в обліку витрат на надання безповоротної фінансової допомоги при визначення обʼєкту оподаткування;
– у порядку визначення податкового зобовʼязання платниками податку – виробниками електричної енергії за «зеленим» тарифом;
– в обліку витрат на сплату роялті при визначенні обʼєкту оподаткування;
– у застосуванні різниць при використанні резерву сумнівних боргів та очікуваних кредитних збитків (зменшення корисності активів);
– у складі осіб, які мають право на пільги з податку на прибуток підприємств.
Ознайомитися з інформаційним листом можна тут.
Інформаційний лист № 2/2022: Нововведення Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» Частина 2. Адміністрування податкового боргу, перевірки
В інформаційному листі № 2/2022 продовжується розгляд нововведень, запроваджених Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914). У другій частині листа мова йде про адміністрування податкового боргу та перевірки.
Зміни та доповнення до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які розглядаються в цьому листі, набрали чинності з 1 січня 2022 року (окрім деяких норм, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону, з 21 листопада 2021 року та 1 липня 2022 року).
У листі ви дізнаєтеся про:
– зміни, що стосуються прав та повноважень учасників податкових правовідносин;
– зміни, що стосуються процедури стягнення податкового боргу;
– зміни щодо процедур податкового контролю;
– зміни щодо процедури судового розгляду податкових спорів;
– зміни щодо застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарів.
Ознайомитися з інформаційним листом можна тут.
Інформаційний лист №3/2022. Все про програмні РРО Розділ: Брошури Та Листівки
Державна податкова служба продовжує серію публікацій у формі інформаційних листів для платників податків. Наш третій лист присвячений одній з найактуальніших тем – запровадженню програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО), що мають на меті зробити діяльність платників податків простішою та прозорішою.
Ми визначили найпоширеніші запитання щодо програмних РРО і надаємо на них відповіді простою та зрозумілою мовою.
Сподіваємося, що цей документ допоможе розвіяти міфи навколо запровадження програмних РРО, а також значно підвищить обізнаність платників податків у цій важливій сфері.
Інформаційний лист можна завантажити тут.
Інформаційний лист № 4/2022: Стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні: що відомо про Дія Сіті
Інформаційний лист № 4/2022 присвячено особливостям дії та оподаткування учасників режиму для ІТ-індустрії Дія Сіті, запровадженого Законом України від 14 грудня 2021 року № 1946 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
У листі ви дізнаєтеся:
– що таке Дія Сіті;
– хто є резидентом Дія Сіті, а хто не може ним бути;
– які види діяльності є виключними для резидента цього режиму;
– хто такі спеціалісти резидента Дія Сіті;
– особливості оподаткування при правовому режимі Дія Сіті;
– особливості оподаткування податком на прибуток підприємств;
– особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб;
– особливості сплати єдиного внеску.
Відповіді на ці та інші питання читайте в інформаційному листі, ознайомитися з яким можна тут.