Мінфін наказом від 17.11.2021 р. № 601 в черговий раз вніс зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897.
В оновленій формі передбачено, зокрема, місце для проставляння відмітки про подання декларації інвесторами із значними інвестиціями.
Крім того, для інвесторів зі значними інвестиціями в основному розділі декларації після рядка за кодом 03 РІ додали нові рядки:
- 03.1 – «Сума перевищення ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки», над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій платником податку – інвестором із значними інвестиціями»;
- 03.2 – «Сума перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом «витягнутої руки», при здійсненні контрольованих операцій платником податку – інвестором із значними інвестиціями».
Відповідно, рядок 04 буде викладено в новій редакції: «Об’єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ + рядок 03.1 + рядок 03.2) (+, -)».
Аналогічних змін зазнав і додаток ВП. В ньому також додали рядки 03.1 та 03.2 та оновили формулу рядка 04.
Також у полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності» з’явиться окрема графа для відмітки про обов’язок платника оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом.
Крім того, було внесені й незначні технічні правки. Зокрема, назву податкової служби змінили із «фіскальної» на «податкову», а абревіатуру П(С)БО змінили на НП(С)БО.
Наказ № 601 набирає чинності з дня його офіційного опублікування, яке заплановане на 17.12.2021.
Зважаючи на норми п. 46.6 ПКУ, декларацію за оновленою формою потрібно буде подавати вже за результатами І кварталу 2022 року/2022 року, а за результатами 2021 року слід звітувати ще за старою формою декларації. Проте, податківці можуть бути й іншої думки. Тож чекаємо на їх роз’яснення.