Держгеокадастр із 25 липня запровадив функціонал, який дозволяє автоматично формувати у Державному земельному кадастрі витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру. Усе, що для цього знадобиться – подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру.
Змінено і форму витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передбачає підтвердження дійсності такого витягу шляхом нанесення відповідного QR-коду.
«Нововведення фактично усуває участь державного кадастрового реєстратора у формуванні витягу з НГО там, де уся необхідна для цього інформація вже наявна. У такий спосіб, людський фактор, який до сьогодні був вирішальним – прибирається. До того ж відбувається значна економія часу, що цілком логічно», – зауважує заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
Відповідно до статистики, яку надав Держгеокадастр, за період роботи зазначеного функціоналу програмним забезпеченням автоматично сформовано та видано понад 1200 витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
Як отримати послугу?
Подати відповідну заяву можна тут.
Після авторизації в електронних сервісах необхідно перейти в розділ «Відомості ДЗК» й обрати пункт «Замовити».
Далі слід обрати тип заяви «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів)» та заповнити всі обов’язкові поля форми заяви.
Потім перейти в підрозділ «Історія» розділу «Відомості ДЗК», в якому буде зазначено заяву та статус її опрацювання.
Витяг можна завантажити в електронній формі після того, як у статусі розгляді заяви буде вказано «Готово». Дійсність витягу буде підтверджена спеціальним QR-кодом.
Заяви на отримання витягів, подані до запровадження вищевказаного функціоналу, працівники територіальних органів Держгеокадастру розглянуть у звичайному порядку.
Нагадаємо, що 06 липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 р. № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає, зокрема, що витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) оформлюється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.