Наголосимо, що масове блокування ПН продовжується, поки проблема не вирішена.
Южаніна повідомила, що збирається зареєструвати проєкт Закону, спрямований на захист прав платників податків. В той момент тексту не було ані на сайті ВРУ, ані на її сторінці у Фейсбуц. Але в просторах Фейсбука зʼявився текст порівняльної таблиці до нього.
Наразі на її сторінці у Фейсбук зʼявився пост щодо подальшої долі відповідних змін.
Так, нардеп Ніна Южаніна разом із колегами, які не байдужі до цієї проблеми, подали відповідні пропозиції у вигляді поправок до проєкту закону №8079, який незабаром буде розглядатися комітетом до другого читання.
“Такий механізм просування змін постійно задіює влада, і я теж вирішила ним скористатися. А заодно – почути думки народних депутатів – членів профільного комітету щодо сприйняття/підтримки цих пропозицій. Ще раз підкреслюю: важливо не втрачати час, саме тому вирішила так рухатися”, – пише Южаніна.
Деталі змін у системі блокування ПН на час війни
1. Протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано, не застосовувати фактичне зупинення реєстрації ПН/РК.
ДПС буде здійснювати автоматизований моніторинг відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, але реєстрація не зупинятиметься при виявленні ризиків, а ДПС використовуватиме таку інформацію при формуванні плану-графіка проведення планових документальних перевірок (сьогодні при його формуванні вже закладено ризико-орієнтований підхід).
2. ПН/РК, складені та подані для реєстрації в період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цим законом та щодо яких платником до ДПС подані пояснення та необхідні документи, повинні бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 5 календарних днів з дня набрання чинності цим законом.
3. Протягом воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано, продовжити на 5 календарних днів граничний строк реєстрації ПН/РК:
- для складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця – до 20 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 20 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем).
4. Протягом вказаного періоду встановити зменшені штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК, а саме:
- 2% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів (зараз 10%);
- 5% — від 16 до 30 календарних днів (зараз 20%);
- 10% — від 31 до 60 календарних днів (зараз 30%);
- 15% — від 61 до 365 календарних днів (зараз 40%);
- 25% — на 366 і більше календарних днів (зараз 50%).
5. Передбачити, що надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюється не в будні з 8 до 18 години, а щоденно з 8 до 22 години.
Южаніна підкреслила, що окремий законопроєкт зареєструю найближчим часом (якщо подані поправки до законопроєкту №8079 будуть відхилені).