Шановні колеги!
21 листопада цього року відбувся спільний з ДПС України Вебінар Генеральної дирекції Асоціації платників податків України за темою:
«Оновлений Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, який діятиме з 21 листопада цього року»
та
«Акциз. Новації».
Дякуємо всім, хто знайшов можливість взяти участь у заході, не зважаючи на енергетичні складнощі сьогоднішнього нашого буття.
Модератором заходу традиційно виступила Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.
Направляємо відеозапис промови Віце-президента, Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко: “Час лікує, якщо ми робимо правильні дії”.
Також направляємо відеозапис виступів лекторів:
ВОЛОДИМИРА ТИТЮКА, начальника відділу методології визначення податкових ризиків та удосконалення нормативних документів управління моніторингу ризикових операцій Департаменту управління ризиками.
Тема: Оновлений Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, який діятиме з 21 листопада цього року
ОЛЕКСАНДРА ОСАВОЛЮКА, начальника управління координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управління ризиками Тема: Результати впроваджених змін щодо безпосередньої участі в засіданні по розгляду матеріалів скарг та матеріалів перевірок платників податків
СЕРГІЯ ДОРОША, начальника відділу контролю за обігом та виробництвом марки акцизного податку управління контролю за виробництвом, обігом та ліцензуванням спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах Департаменту контролю за підакцизними товарами.
Тема: Проблемні питання, які виникають при поверненні пошкоджених марок акцизного податку
СВІТЛАНИ ПОРТМАН, заступника начальника відділу методології з питань адміністрування акцизного податку, ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів управління адміністрування акцизного податку та методології та ЛАРИСИ ШИНКАРУК, головного державного інспектора відділу методології з питань адміністрування акцизного податку, ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів управління адміністрування акцизного податку та методології.
Тема: Роз’яснення щодо запровадженої з 01 жовтня 2024 року нової форми Звіту форми за № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженої наказом Мінфіну від 18.06.2024 року за № 296.
Довідково інформуємо, що Генеральною дирекцією ВГО АППУ узагальнені всі запитання, на які не надано вичерпні відповіді лекторами заходу щодо заповнення Звіту за формою 1-ОП, та направлені до ДПС України для більш детального опрацювання. Після отримання відповіді з ДПС України, ми невідкладно проінформуємо членів Асоціації.
У вкладеннях містяться інформативні матеріали по тематиці заходу:
1.Роз’ яснення ДПС України з питань:
– За який звітний період вперше подаються форми звітності № 1-ВП та № 1-ОП затверджені наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2024 № 296?
– Яким чином у звітах № 1-ВП та № 1-ОП заповнюється інформація щодо обсягів одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно в різних одиницях виміру, в т. ч. якщо СГ веде облік таких товарів лише за однією з таких одиниць виміру?
– Відповіді на питання щодо заповнення форм звітів 1-ВП та 1-ОП, надані ДПС України Європейській Бізнес Асоціації;
– Яким чином виправляються помилки, допущені при заповненні звітів про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах?
– Автоматизований моніторинг відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків операцій з товарами, до яких застосовується режим експортного забезпечення: див. за посиланням:
Також направляємо посилання на Розділ «Акцизний податок» на вебпорталі ДПС України, який містить матеріал «До уваги платників податків!», в якому надано відповіді на питання щодо заповнення форм звітів 1-ВП та 1-ОП:
Та Розділ «Питання зупинення реєстрації податкової накладної», де розміщено презентаційний матеріал «Автоматизований моніторинг відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків операцій з товарами, до яких застосовується режим експортного забезпечення»: