Чи повинні ФОП на загальній системі оподаткування при наданні побутових послуг населенню застосовувати РРО та/або ПРРО? Як говорить ст. 10 Закону про РРО та Перелік №1336, в деяких випадках цього можна уникнути. Але за умови використання розрахункових книжок і КОРО
Податківці у «ЗІР» розповідають, що постановою КМУ від 23.08.2000 р. №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова №1336), затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік №1336).
Згідно з п. 11 Переліку №1336 суб’єкти господарювання – фізичні особи – підприємці, які провадять господарську діяльність (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та не використовують працю найманих осіб мають право проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при наданні побутових послуг з:
- ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен,
- ремонту і складання меблів,
- прибирання квартир,
- догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку,
- фотографування,
- ремонту квартир,
- приготування їжі,
- прання білизни, хімічного чищення,
- ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, металевих виробів.
Пунктом 2 Постанови №1336 передбачено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених п. 11 Переліку №1336, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.