Головна

При оренді землі ознака доходу в №1ДФ залежить від цільового призначення

Хто платить ПДФО та ВЗ при оренді землі у фізособи?

Згідно з п. 164.2.5 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Визначається такий дохід у порядку, встановленому п. 170.1 ПКУ.

При цьому, податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (п. 170.1.1 ПКУ).

Єдине виключення, це якщо орендар є фізичною особою і не має статусу  самозайнятої особи (тобто, не є ФОП і не проводить незалежної професійної діяльності). В цьому випадку особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є  орендодавець.

Отже, при оренді земельної ділянки у фізособи підприємство зобов’язане утримати та сплатити до бюджету відповідну суму податку з доходу та відобразити його у розрахунку за формою №1ДФ.

 

Як показати орендну плату в формі №1ДФ?

Податківці у ІПК від 21.08.2020 р. №3550/ІПК/99-00-04-05-03-06 роз’яснюють наступний порядок заповнення розрахунку за формою №1ДФ при оренді земельної ділянки у фізособи:

  • під ознакою доходу «195» відображається дохід від надання в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис земель сільськогосподарського призначення (наприклад за договорами оренди з цільовим призначенням «особисте селянське господарство» та про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб - емфітевзис);
  • під ознакою доходу «106» дохід від надання земельної частки (паю), земельної ділянки не сільськогосподарського призначення в лізинг, оренду або суборенду.

·          

(057) 705-67-37 м. Харків, майдан Свободи, 1 підїзд, 5 поверх, офіс 15

   appu.kharkiv@gmail.com