Узагальнюючі податкові консультації

Наказ ДПС України від 05.07.12 № 582 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ

 від  05.07. 2012 року              №582

Київ

 Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті  спільної  діяльності на території  України без створення  юридичної особи

Керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, з метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо  оподаткування прибутку, отриманого в результаті  спільної діяльності на території  України без створення  юридичної особи (додається).

2. Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю (Семченко О.В.) забезпечити оприлюднення наказу на веб-сайті ДПС України та у засобах масової інформації.

3.  Головам державних податкових служб в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Окружної державної податкової служби – Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби довести наказ до відома підпорядкованих державних податкових інспекцій.

4. Наказ набирає чинності з дня оприлюднення.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Ігнатова А.П.

Голова                                                                           О.В. Клименко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ ДПС України

від 05.07.2012 №582


Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування

прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території

України без створення юридичної особи


У консультації використовуються такі скорочення:


Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року №2755-VI – Кодекс.


Оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи визначається пунктом 153.14 статті 153 Кодексу.

Відповідно до підпункту 153.14.1 пункту 153.14 статті 153 Кодексу спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (п.п. 153.14.2 п.153.14 ст.153 Кодексу).

Згідно з підпунктом 153.14.3 пункту 153.14 статті 153 Кодексу виплата (нарахування) частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до/або під час такої виплати.

Питання: чи включаються до складу доходів учасника договору про спільну діяльність прибуток, отриманий таким учасником при розподілі суми прибутку від спільної дільності між учасниками договору?

Відповідь: враховуючи, що прибуток від спільної діяльності оподатковується до або під час його виплати учасникам такої спільної діяльності, такий прибуток повторно не оподатковується і не включається до складу доходів учасників спільної діяльності.

Заступник директора Департаменту

оподаткування юридичних осіб -

начальник Управління

адміністрування податку на прибуток

та податкових платежів Н.В. Хоцянівська
(057) 705-67-37 м. Харків, майдан Свободи, 1 підїзд, 5 поверх, офіс 15

   appu.kharkiv@gmail.com